Reklama
  • Piątek, 22 lipca 2016 (11:00)

    Moja nadzieja. Clarze zależy na tym, by Esperanza poznała dziadka

Odc. 96. Tomás podejrzewa, że to przez niego Esperanza chce zostać zakonnicą.

Reklama

Joaquin szybko dostrzega, że jego przyjaciel zakochał się w Esperanzie. Tomás nie zaprzecza, ale zaznacza, że położył już kres temu szaleństwu.

Poruszająca relacja

Córka Clary zbiera materiały o życiu świętej Rosy i przypadkowo trafia na terminarz ukochanego. Nie potrafi się powstrzymać i czyta jego zapiski, z których dowiaduje się o najskrytszych przemyśleniach księdza na swój temat.

Pochopna decyzja

Esperanza zauważa, że Tomás źle się czuje. Duchowny prosi ją o pomoc w zbiórce datków dla klasztoru San Benito. Wkrótce mężczyzna traci przytomność. Esperanza chce go zobaczyć, ale Fray Romero domaga się, by klasztor przysłał do szpitala jakąś zakonnicę. Dziewczyna jest zrozpaczona. Modli się o zdrowie Tomasa i postanawia wstąpić do zakonu, żeby między nią a księdzem nie było już barier.

Akt rozpaczy?

Gdy Esperanza opowiada o swoim nowym pomyśle, wszyscy próbują ją od tego odwieść. Clara, za zgodą Genovevy, ukrywa przed córką podanie o przyjęcie do nowicjatu. Tomás również stara się przekonać ukochaną, że nie może zostać zakonnicą, skoro nie czuje powołania. Esperanza upiera się jednak i dzwoni do znajomej z innego klasztoru. Clara, widząc determinację córki, wręcza jej ukryte wcześniej formularze. Wkrótce odbywa się uroczyste przyjęcie Esperanzy do grona nowicjuszek.

Trudy zakonnego życia

Genoveva zarzuca podopieczną nowymi zadaniami, by udowodnić jej, że powinna zrezygnować z pomysłu zostania zakonnicą. Maximo prosi matkę przełożoną, żeby utrudniała dziewczynie życie.

Ważne spotkanie

Clara dowiaduje się, iż jej ojciec niedługo umrze. Postanawia się z nim pożegnać. Esperanza chce towarzyszyć przyjaciółce, ale Genoveva jej na to nie pozwala. W końcu Clarze udaje się przekupić zakonnicę.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.